Ping ve Lag Sorununu Ortadan Tamamen Kaldır

10/01/2015

Counter Strike, Battlefield 4 gibi çeşitli oyunlardaki en büyük sıkıntı ping ve lag sorunlarıdır. Özellikle Battlefield 4'de yüksek ping yüzünden oyundan atılabilirsiniz. Ping değerleriniz 200-300 ise bu ayarları uyguladığınızda ping değerleriniz 30-60 arası sabitlenecektir.

Başlat menüsünden Çalıştır'ı açın. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Açılan penceredeki alana regedit yazın ve Tamam düğmesine tıklayın.


Kayıt Defteri Düzenleyicisi adında pencere açılacaktır. Aşağıdaki sıralamayı takip ederek ilgili alanı açın.

 1. HKEY_LOCAL_MACHINE
 2. SYSTEM
 3. CurrentControlSet
 4. services
 5. Tcpip
 6. Parameters
 7. Interfaces


Aşağıdaki Interfaces alanındaki sağ alandaki boş kısıma sağ tıklayarak 2 adet DWORD (32) Bit Değeri ekleyin. Oluşturduğunuz değerlerin isimlerini TCPNoDelay ve TCPAckFrequency isimlerini verin. Bu değerlere tıklayarak aşağıdaki resimdeki gibi düzenleyin.
Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresindeki tekrar sol alandaki aşağıdaki sıralamayı takip ederek ilgili alanı açın.

 1. HKEY_LOCAL_MACHINE
 2. SOFTWARE
 3. Microsoft
 4. MSMQ
Daha sonra MSMQ sayfasındaki sağ alandaki boş kısıma sağ tıklayarak 1 adet DWORD (32) Bit Değeri ekleyin. Oluşturduğunuz değerin ismini TCPNoDelay ismini verin. Bu değeri aşağıdaki gibi düzenleyin.Windows Timing Hızlandırılmasına yardımcı olan AMD Kullanıcıları Dual Core Optimizer programını indirip kurduktan sonra oyun oynama zevkiniz 100 kat artacaktır. Intel kullanıcılarının indirmesine gerek yoktur.

İndir